Zeer geslaagde Vriendenmiddag C+B Museum

Het C+B Museum heeft in 2024 wederom een uitstekend jaar gedraaid. De belangstelling van het publiek voor de expositie Legacy Leeft, die voor het tweede jaar bezichtigd kon worden, was groot. Zo’n 4400 bezoekers kwamen een kijkje nemen. Dit aantal blijft de laatste jaren redelijk stabiel en dat is een opmerkelijk resultaat, gezien het feit dat het Museum de eerste vijf jaar van haar bestaan gemiddeld zo’n 3000 bezoekers per jaar trok.
Dat vertelde Lukas Koops, voorzitter van de Stichting Blues in Grolloo, afgelopen zondag tijdens de jaarlijkse Vrienden- en Vrijwilligersmiddag, in de grote zaal van café-restaurant Hofsteenge in Grolloo.

Ieder jaar wordt er voor de Vrienden (donateurs), sponsors en trouwe vrijwilligers een speciale bijeenkomst georganiseerd, als kleine dankbetuiging voor alle (financiële) inspanningen. Aan de uitnodiging werd deze keer bijzonder ruim gehoorgegeven. Ruim 165 aanwezigen (een recordopkomst!) zorgden in Grolloo voor een bomvolle zaal. Ook dit aantal stijgt ieder jaar en dit is een duidelijk teken dat deze bijeenkomst zeer wordt gewaardeerd. Na de gebruikelijke begroeting, kwamen deze middag naast voorzitter Lukas Koops, ook onder meer presentator Fred Lubbers en conservator Sjoerd Looijenga aan het woord.

In hun praatjes kwamen onder meer de volgende onderwerpen aan bod:

-Kort werd stilgestaan bij het overlijden van enkele personen die nauw bij het C+B Museum waren betrokken. Met een moment stilte werden zij herdacht. Aan Henk Vegt, leider van de band Electric Blues, werd extra aandacht besteed met het vertonen van een video waarin Electric Blues het nummer Low Country Blues ten gehore bracht.

-Wim Klaucke (foto rechts) werd geïntroduceerd als nieuwe secretaris van de Stichting Blues in Grolloo. Wim volgt Jan Bos (foto links) op, die deze functie bijna tien jaar heeft vervuld. Jan werd bedankt voor al zijn inspanningen. Vorig jaar al trad Thea Bimolt aan als nieuwe penningmeester.
-Het aantal vrienden (donateurs) van het C+B Museum loopt gestaag op en nadert zo langzamerhand het “magische” en zo gewenste getal van 1000. Op dit moment staat de teller op rond de 995.

-Vrijwilligerscoördinator Hans Vons (foto boven links) sprak kort met Fred Lubbers over ontwikkelingen op vrijwilligersgebied. Hans vertelde dat het aantal vrijwilligers momenteel behoorlijk goed op peil is, maar dat het C+B Museum altijd nieuwe vrijwilligers kan gebruiken. Via de website van het museum (www.cubymuseumgrolloo.nl) kan men zich aanmelden.

-Op zaterdag 17 mei zal de nieuwe expositie Travelling with the Blues worden geopend. Conservator Sjoerd Looijenga vertelde het een en ander over deze nieuwe tentoonstelling, waarin het reizen en de reisverhalen van C+B centraal staan. Rond half mei zal uitvoerig aandacht aan de nieuwe expo worden besteed. Hierover volgt tzt nadere informatie.
-Sjoerd Looijena sprak kort met Hannes Langkamp (foto bovenaan dit artikel rechts), drummer van de band Lefthand Freddy (als opvolger van Hans Waterman, die jarenlang bij deze band speelde). Hannes was ook drummer in de Muskee Gang en de band Muskee en haalde enkele herinneringen aan deze periode op.
Hierna speelde Lefthand Freddy de eerste van in totaal twee sets, tot groot enthousiasme van het publiek. Zanger en sologitarist Fred Reining liet zien nog altijd tot de absolute topklasse te behoren.

Na de pauze sprak bestuurslid Koert Broersma een half uur met Gerard van Klaveren. Gerard was rond de eeuwwisseling de stuwende kracht achter onder meer het borstbeeld van Harry Muskee aan de Voorstreek, de Windows of my Eyes-steen in de bossen van Grolloo en de oprichting van het C+B Museum. In december 2000 richtte hij de Stichting tot Behoud van het cultureel erfgoed Harry Muskee op. Op 1 juni 2011 werd het C+B Museum geopend. Gerard lichtte de achtergronden toe en vermeldde dat er in eerste instantie slechts een vijfjarenplan voor het Museum was. Hij toonde zich dan ook zeer verguld met het feit dat 14 jaar na de opening het C+B Museum nog altijd zeer succesvol draait, en hij noemde daarbij nadrukkelijk de andere bestuursleden van het eerste uur, zoals Albert Haar, John Hofsteenge en Jan Roelof en Roelof Enting.

De zo langzamerhand traditionele veiling van fotodoeken, die op dit moment nog langs de kant van de Voorstreek richting het C+B Museum staan, leverde onder leiding van veilingmeester Dries Zwikker (foto hieronder), het mooie bedrag van 515 euro op.
Dit geld zal worden gebruikt voor de verschillende activiteiten van de Stichting Blues in Grolloo.

De Stichting Blues in Grolloo heeft voor dit jaar weer enkele bijzondere activiteiten op het programma staan. Zoals aangekondigd wordt half mei de nieuwe expositie Travelling with the Blues geopend. Op zondag 17 augustus vindt de derde editie van de platenmarkt/beurs aan de Voorstreek in Grolloo plaats. Ook zal de competitie die door het C+B Museum en Grolloo Radio is uitgeschreven voor blues-,country-, en americana-muzikanten om nieuwe bluesmuziek te maken, geïnspireerd door de erfenis van Harry Muskee en zijn band, dit jaar worden afgerond. Tot nu toe zijn er zo’n 40 inzendingen binnengekomen. De winnaars krijgen de gelegenheid om op te treden tijdens het Promising Crossroads Festival in De Nieuwe Kolk in Assen op 26 september.
Het jaarlijkse festival Binnen Blues in Grolloo wordt sinds vorig jaar niet meer georganiseerd, onder meer vanwege de hoge kosten. Het bestuur van de Stichting onderzoekt op dit moment enkele alternatieven.

Uiteraard vormde deze wederom geslaagde Vriendenmiddag een goede mogelijkheid voor de aanwezigen om de onderlinge contacten te vernieuwen en te verstevigen. Hiervan werd dan ook druk gebruikgemaakt!

Foto’s: Henry Knegt en Koert Broersma

Deel dit met vrienden: